Виляреал донесе огромно разочарование на привържениците си, изпълнили до краен предел стадион Ел Мадригал, очаквайки успех срещу Алмерия, който да изведе любимия им тим на първото място в Примера дивисион.

При успех днес жълтата подводница щеше да задмине Реал Мадрид и Барселона и да стане едноличен лидер в шампионата, но до такъв не се стигна и двубоят срещу новака завърши при резултат 1:1.

Турчинът Нихат Кахвечи откри за домакините с гол в 13-ата минута, но въпреки очакваната лесна победа бойкият тим на Алмерия успя да изравни с попадение на Негредо в 52-ата минута и поне засега сложи край на мечтата на Виляреал за първото място.

Реал Мадрид продължава да бъде начело с 29 точки, следван от жълтите подводници с 28 и каталунските Барселона и Еспаньол, които са съответно с 27 и 25 точки.