Виляреал не остави никакви шансове на Валенсия, побеждавайки с класическото 3:0 на своя „Ел Мадригал“.

Домакините показаха отлична игра и заслужено стигнаха до категоричния успех в мача. Резултатът за „жълтата подводница“ откри френският полузащитник Робер Пирес. Бившият футболист на Арсенал бе точен в шестата минута.

Гостите от Валенсия трудно стигаха до наказателното поле на своя противник, като голяма част от атаките им завършваха далеч от вратата на Виляреал. От своя страна домакините можеха да увеличат преднината си, но пропуск направи турският национал Нихат.

Вторият гол в мача падна в 63-ата минута, а негов автор стана Капдевиля. Само седем минути по-късно Нихат реши всичко в мача с трети гол, с което оформи и крайния резултат в срещата.