Отборът на Виляреал се наложи с 2:0 над Атлетик Билбао в мача от 19-я кръг на Примера дивисион.

Със спечелените три точки „жълтата подводница“ отново се върна на победния път, след като в предишния кръг в Примера регистрира равенство с Малага (1:1).

На свой ред, баските записаха второ поредно поражение. В предходния кръг загубиха от Елче с 1:2.

Головете за успеха на Виляреал над Атлетик бяха дело на Денис Черишев и Бруно.

Първата част на мача бе изключително равностойна, а положения не липсваха и пред двете врати. Лек превес имаха домакините, които успяха да поведат в 42-ата минута. Виктор Руис видя добре пласиралия се в наказателното поле Черишев, пусна пас към него, а той се разписа за 1:0.

След почивката възпитаниците на Марселино стигнаха до още няколко положения, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на своя съперник. И така до 83-ата минута, когато главният рефер посочи бялата точка за игра с ръка на бранител на Атлетик. 11-метровият наказателен удар изпълни Бруно, който покачи на 2:0 и оформи крайния резултат.

В класирането Виляреал е на 6-о място с 35 точки, а Атлетик е 13-и с 19.