Лас Палмас отново остана без победа в Ла Лига. В мач от седмия кръг островитяните завършиха наравно 1:1 срещу гостуващия Бетис.

Алберто Молейро даде аванс за домакините още в деветата минута, но Джовани ло Селсо изравни в третата минута на допълнителното време на първата част.

Лас Палмас има само три точки на 20-то място в класирането, докато отборът от Севиля заема 11-та позиция в Примера дивисион.

В друга среща от кръга Виляреал се наложи с 2:1 като гост над домакина Еспаньол.

"Жълтите" са на трето място в класирането с актив от 14 точки след четвъртия си успех през новата кампания, въпреки че преди 4 дни загубиха на свой терен от лидера в Ла Лига Барселона с 1:5.

Голове на Айосе Перес във всяко от двете полувремена доведоха до обрат в полза на Виляреал. Каталунците бяха повели с попадение на Хофре в 45-ата минута.

Еспаньол заема 14-та позиция със 7 точки.