Отборът на Виляреал допусна нелепа загуба при визитата си на Леванте в мач от втория кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха рано-рано в резултата, след като Жерар Морено откри още в третата минута.

Наивната игра на Виляреал обаче помогна на домакините да стигнат до пълен обрат и така да спечелят трите точки в срещата.

Любопитно е, че и двата гола за домакините дойдоха от дузпи и бяха реализирани от резервата Роджър Марти, а малко преди резултатът да бъде изравнен, домакините пропуснаха от бялата точка.

Марти се появи в игра в 63-ата минута, само четири по-късно вкара за 1:1, а в 73-ата реализира за крайното 2:1.

Така Леванте записа първи три точки от началото на сезона, след като в първия кръг инкасира загуба от Алавес. Виляреал пък регистрира поражение след 4:4 срещу Гранада на старта.