Виляреал постигна драматична победа с 3:2 срещу Хетафе в мач от 13-я кръг на Примера дивисион.

Гостите поведоха в резултата още в 3-та минута, когато Гавилан направи добър пробив, след което намери Педро Леон и той не остави никакви шансове за Давид Лопес.

Все пак „жълтата подводница” бързо се върна в срещата с попадение в 17-та минута дело на Капдевила.

Второто полувреме започна много лошо за домакините, след като отборът остана с човек по-малко заради червен картон на Кани, който фаулира Каскеро в наказателното поле на Виляреал и съдията свири дузпа в полза на Хетафе. Наказателният удар бе реализирана от Роберто Солдадо.

Въпреки това Санти Касорла успя да върне своя отбор отново в срещата след невероятно изпълнение в 67-та минута.

Виляреал стигна до трите точки в мача в 87-та минута, когато Годин центрира в наказателното поле на гостите, където Капдевила бе непокрит и успя да прати топката във вратата на Устари.

В последните секунди на даденото от съдията продължение на мача Анхел получи втори жълт картон за нарушение срещу Албин и Виляреал завърши мача с 9 души.

Виляреал се изкачи до единадесета позиция във временното класиране с актив от 15 точки, а Хетафе е на девето място с 18 точки.