Виляреал разгроми гостуващия Ейбар с 4:0 в среща от последния 38-и кръг на футболното първенство на Испания.

Това беше последен мач за халфовете на домакините Санти Касорла и Бруно Сориано. Касорла вероятно ще продължи кариерата си в Катар, а Сориано се оттегля от футбола.

Отборът на Виляреал отбеляза и четирите гола в последните 20 минути на мача. В 71-ата Андре Замбо Ангуиса откри резултата след асистенция на Санти Касорла. В 86-ата и 89-ата Херард Морено се разписа на два пъти, а в добавеното време точен беше и Мой Гомес. Виляреал завършва на пето място в класирането с 60 точки, а Ейбар - на 14-а позиция с 42.

В друга среща Валядолид победи гостуващия Бетис с 2:0. Сержи Гуардиола се разписа в добавеното време на първата част, а Оскар Плано в 63-ата минута оформи крайния резултат Валядолид завършва първенството на 13-а позиция с 42 точки, а Бетис финишира с 41 на 15-о място, на две места от зоната на изпадащите.