Виляреал надигра категорично Бетис с 5:1 в двубой от 7-ия кръг на испанското първенство. През първата част падна само едно попадение във вратата на гостите от Севиля, като Екамби беше точен в 39-ата минута, но голеадата предстоеше.

Екамби засече центриране от корнер с глава във вратата на съперника. Бетис стигна до изравнително попадение само 3 минути след началото на второто полувреме. Емерсон се разписа с точен диагонален удар. След това играчите на "жълтата подводница" взеха нещата в ръцете си и погледва голов спектакъл. Санти Касорла беше точен в 68-ата минута от дузпа, вторият гол на Екамби дойде в 76-ата минута, а до края на двубоя точни бяха Морено и Чеквуезе в добавеното време на срещата.

След този успех Виляреал е на 5-ото място с актив от 11 точки, а Бетис е на 9-ото място с 8 точки.