Виляреал спечели с 3:1 гостуването си на Хетафе в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига. Така “жълтата подводница” се доближи на две точки от четвъртото място, заемано от Севиля, като “бяло-червените” са с мач по-малко. Виляреал регистрира трета победа в последните си четири мача и общо 17-и успех в Примера.

През първата част липсваха головите положения и резултатът остана непроменен.

В 63-ата минута Санти Касорла изведе отлично Мой Гомес, който беше съборен от вратаря Давид Сория. Съдията посочи бялата точка, като останаха съмнения, че стражът играе с топката. Касорла реализира от бяла точка за 0:1.

В 80-ата Хетафе изравни след корнер. Той беше изпълнен късо, а Уго Дуро вкара с глава за 1:1.

В 84-ата съдията назначи нова дузпа за Виляреал. Реферът прегледа ситуацията и прецени, че Портийо фаулира Мой Гомес. Санти Касорла отново излъга вратаря Сория и вкара за 1:2. В добавеното време на двубоя Рубен Пеня оформи крайният резултат 1:3.

В друг двубой от 35-ия кръг на Ла Лига Бетис победи с класическото 3:0 Осасуна.