Виляреал направи нова издънка завършвайки 1:1 срещу Майорка в мача от втория кръг на Примера дивисион на своя „Ел Мадригал”.

Старши треньорът на „жълтата подводница” Ернесто Валверде не можа да използва услугите на испанския национал Маркос Сена, който е контузен и ще пропусне и двубоя от Лига Европа с българския шампион.

Домакините имаха надмощие през целия мач, но направиха много сериозни пропуски. В 9-та минута след удар на Роси топката срещна гредата.

Последваха нови пропуски до края на първите 45 минути дело на Капдевила, Йоренте, Роси, Санти Касорла, Ибагаса и Годин.

Все пак Виляреал стигна до гол в 54-та минута, когато Йоренте стреля, но Ауате успя да избие, след което Джузепе Роси не сбърка при добавката и прати топката в мрежата на Майорка за 1:0.

Натискът на Виляреал продължи, но изненадващо Майорка успя да изравни резултата в 75-та минута, когато Борха Валеро стреля отдалеч, а това изненада Диего Лопес, който не се представи по най-добрият начин. Валеро отбеляза гол номер 1000 за Майорка в Примера дивисион.

До края на двубоя нови пропуски пред вратата на Ауате направиха влезлия като резерва Робер Пирес и Капдевила.

По този начин Виляреал вече има две равенства в първите два кръга на новия сезон в Примера дивисион.

Виляреал: 13 Диего Лопес, 18 Анхел Лопес, 2 Гонсало, 4 Годин, 5 Капдевила, 8 Касорла, 6 Егурен, 11 Ибагаса (14 Фустер 58’), 10 Кани (7 Пирес 54’), 22 Роси, 9 Йоренте.