Виляреал отново се издъни, след като загуби с 0:1 при гостуването си на Спортинг Хихон в мач от 12-я кръг на Примера дивисион.

Мачът бе доста равностоен, като домакините имаха леко надмощие в определени моменти от срещата.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 73-та минута Гонсало фаулира Де лас Куевас в наказателното поле на Виляреал и съдията Глос Гомес свири дузпа в полза на Спортинг и изгони с директен червен картон централния защитник на „жълтата подводница”.

Ривера изпълни дузпата в 74-та минута, но ударът му бе отразен от Диего Лопес, след което при добавката Мате Билич прати топката в мрежата на Виляреал.

След тази загуба Виляреал остава на четиринадесета позиция с 12 точки, а Спортинг е на шесто място с 20 точки.