Виляреал взе пореден важен успех в борбата за оцеляване в испанската Ла Лига. Момчетата на Хави Кайеха надделяха трудно над средняка Леганес с 2:1 у дома на "Естадио Ла Серамика".

По един гол през втората част за "жълтата подводница" вкараха Карлос Бака (64') и Карл Екамби (80'). Едно попадение за мадридчани върна Набил Ел Жар (87') малко преди края.

След този успех Виляреал вече е 14-ти с 36 пункта, на 4 пред 18-ия Вилядолид (32 т.). Леганес е 12-ти с 41 точки.

Срещата започна силно за домакините. Във 2-ата минута Саму Чиквуезе изпрати топката в мрежата на съперниковата врата, но съдиите отмениха попадението поради засада. В 42-ата Карл Екамби пропусна да се разпише сам срещу стража на Леганес Иван Куейар.

В 64-ата Виляреал стигна до първия си гол. Хави Кинтийя центрира отляво, а Карл Екамби стреля. Куеяр изби, но в близост до топката се оказа Бака, който реализира. В 80-ата Екамби вкара блестящо попадение с фалцов удар по диагонала - 2:0.

Три минути преди края на двубоя Леганес изравни след гол на Набил Ел Жар от дузпа за крайното 2:1.

Виляреал - Леганес 2:1

1:0 Карлос Бака 64'

2:0 Карл Екамби 80'

2:1 Набил Ел Жар 87'