Виляреал завърши при равенство 1:1 домакинския си двубой с Малага и не успя да се възползва от грешката на съперника си за 3-ото място в Примера дивисион Валенсия, който в събота направи 0:0 с Спортинг Хихон.

Жълтата подводница очаквано поведе с гол на Марко Рубен в 36-ата минута, но осем минути преди края Себастиан Фернандес изравни и последният в класирането успя да отмъкне точка на стадион Ел Мадригал.

Така Виляреал остана четвърти, на две точки зад третия Валенсия и на цели 16 от лидера Барселона, който от 22:00 часа посреща Атлетик Билбао.

Намиращият се до момента в зоната на изпадащите Осасуна изненадващо разгроми с 4:0 на свой терен Еспаньол и се изкачи над чертата. Първите два гола вкара иранецът Явад Некуман, а Лоло и Сориано добавиха по едно попадение в заключителните минути.

Хетафе загуби с 0:1 у дома от Расинг Сантандер с попадение на Пабло Пинийос две минути преди края на мача.

Депортиво Ла Коруня стигна до равенство 1:1 като гост на Алмерия с гол на Арансубия в 90-ата минута. Пабло Пиати пък бе дал преднина на домакините в 48-ата.