Виляреал най-накрая записа първа победа от началото на сезона. „Жълтата подводница” постигна минимална победа с 2:1 при домакинството си на Малага. Това е стотна победа на Виляреал в Примера дивисион.

Домакините успяха да поведат в резултата в 27-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Малага Нилмар се бе пласирал на втората греда и успя да прати топката в мрежата на Мунуа.

Малага успя да изравни резултата в допълнителното време на първото полувреме, когато Фернандо центрира в наказателното поле на Виляреал и Алберт Луке засече топката с глава и бе точен за 1:1.

Второто полувреме стартира повече от добре за домакините, след като в 54-та минута Капдевила изпълни добре пряк свободен удар и разстреля Мунуа за 2:1.

До края на мача Виляреал продължи да атакува, но пропуски направиха Хави Вента и Хосеба Йоренте.

Въпреки тази победа Виляреал продължава да бъде в зоната на изпадащите с едва 6 точки.