Виляреал се наложи над Спортинг Хихон с ккласическото 3:1 в мач от 16-ия кръг на Ла Лига.

Две от попаденията падната още през първата част и бяха дело на Джонатан дос Сантос и Никола Сансоне. През второто полувреме се разписа Алешандре Пато. Почетното попадение за Хихон вкара Карлос Кармона.

Първото попадение падна в 12-ата минута. Джонатан дос Сантос получи добър пас и умело стреля, прекарвайки топката между защитата на Хихон.

Седем минути по-късно се разписа и Никола Сансоне, след грешка в защитата на домакините.

В средата на второто полувреме Пато получи хубаво подаване от Сансоне, остана сам срещу вратаря и без напрежение вкара топката във вратата за 3:0.

В 89-ата минута Хихон успя да върне един гол, след като защитник на Виляреал не успя да овладее топката и тя попадна в Кармона, който вкара за крайното 3:1.

Така "жълтата подводница" се намести на 4-ата позиция във временното класиране с 29 точки, а Хихон остана в зоната на изпадащите с 12 точки.