Виляреал постигна трудна победа с 4:3 в домакинстовото си на Лех (Познан) в мач от първия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите.

Двата тима поднесоха истинско шоу със седем попадения, а “жълтата подводница” достигна до трите точки едва в последната минута на игровото време, когато точен бе Франсис Коклен (89’). Преди него имената си сред голмайсторите записаха Самуел Чуквуезе (32’) и Алехандро Баена (36’, 40’), а за поляците Михал Скорас (2’) и Микаел Ишак (46’, 61’).

Срещата започна по отличен начин за момчетата на Джон ван ден Бром, тъй като те взеха преднина още във втората минута на, когато Скорас се разписа отблизо. Домакините обаче вдигнаха оборотите и обърнаха хода на срещата само в рамките на осем минути между 32-а и 40-а, когато Самуел Чуквуезе и на два пъти Баена доведоха ситуацията до 3:1.

Второто полувреме започна по сходен начин, както и първото, а Микаел Ишак намали от дузпа за 3:2. Именно той успя да се разпише за втори път в 61-ата и отново възстанови равенството. Едва в края на двубоя Франсис Коклен успя да вкара ново попадение на сметката на Виляреал, което донесе и победата на момчетата на Унай Емери.