Виляреал и Волфсбург завършиха наравно 2:2 в първи мач помежду си от 1/16-финалите на Лига Европа. Двата отбора направиха зрелищен двубой, в който си вкараха четири гола. Головото равенство дава леко предимство на немските шампиони, които на реванша ще се класират и при 0:0 или 1:1.

Маркош Сена даде преднина на Виляреал в самия край на първото полувреме, но Графите изравни в 65-та минута. Двубоят отиваше към 1:1, когато в 83-та минута Иван Маркано извърши грубо нарушение в наказателното поле и получи директен червен картон. От отсъдената дузпа отново Графите вкара за 2:1. Въпреки числения пасив обаче, „жълтата подводница” успя да стигне до равенството само 2 минути по-късно чрез Маркос Рубен.

Страхотен обрат постигна отборът на Стандарт Лиеж, който губеше с 0:2 домакинството си на Ред Бул Залцбург, но в крайна сметка спечели с 3:2. Марк Янко даде комфортната преднина за австрийците след голове през първото полувреме, но през втората част събитията на терена се промениха и Стандарт успя да вкара цели три гола, дело на Аксел Витсел от дузпа (66’), Игор Де Камарго (80’) и отново Аксел Витсел (82’), което остави интригата за реванша в Австрия.

Неизвестните остават и в сблъсъка между Брюж и Валенсия. На свой терен белгийците стигнаха до минимален успех с 1:0 след гол на Дорже Коуемаха през второто полувреме.

Реваншите са след точно седем дни, на 25 февруари.