В първия мач от ¼-финалите за Купата на Краля на Испания на стадион „Ел Мадригал” Виляреал и Барселона направиха 0:0 и оставиха всичко да се реши на реванша на стадион „Ноу Камп”.

Двамата старши треньори Мануел Пелегрини и Франк Рийкард започнаха с всичко най-добро, като холандският специалист, който е начело на Барса единствено остави на резервната скамейка аржентинската звезда Лионел Меси.

Мачът започна с опасно положение пред вратата на домакините, но Тиери Анри не успя да се възползва от пас на Иниеста.

Играчите от „жълтата подводница” веднага отговориха и в рамките на десет минути турският нападател Нихат Кахвечъ пропусна три изгодни положения пред вратата на Виктор Валдес.

До края на полувремето играта се поуспокои и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

През второто полувреме Рийкард се опита да разнообрази атаките на своя отбор и вкара в игра Меси и Къркич, но и това не донесе желания резултат от холандеца.