Осасуна спечели с 2:1 на терена на Виляреал в деветия кръг на испанското футболно първенство и нанесе първо поражение на съперника за сезона в Ла Лига.

Домакините започнаха по-активно, но гостите поведоха в резултата срещу хода на играта с гол в средата на първата част. Лукас Торо се разписа от десетина метра след асистенция на Ману Санчес.

Малко преди почивката Ману Тригерос беше близо до изравняване, но шутът му беше отклонен в гредата от вратаря Серхио Ерера.

Десет минути след почивката завърналият се след едномесечно отсъствие заради лечение на контузия Жерард Морено все пак изравни с изстрел от въздуха след асистенция на Алфонсо Педраса, а малко по-късно домакините отново нямаха шанс, след като удар на Педраса се отби от гредата.

Гостите стигнаха до успеха с късен гол три минути преди края на резервата Есекил Авила, а със 17 точки Осасуна се изкачи на петото място с равен актив с втория Реал Мадрид. Виляреал е 11-и с 11 точки.