Виляреал победи Атлетико Мадрид насред "Висенте Калдерон" след истински голов трилър изпълнен с няколко драматични обрата в най-интересния сблъсък от 11-я кръг в испанската Примера Дивисион. „Жълтата подводница” взе скалпа на своя противник с 4:3.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха чрез Ибанес в 8-та минута, а Шимао удвои за 2:0 в 24-та.

Гостите обаче стигнаха до изравняване на резултата още през първата част. В 30-та минута Росси върна едно попадение, а в 41-та Фуентес оформи равенството 2:2, при което и двата отбора се оттеглиха в съблекалните.

През второто полувреме дойде и изключителната развръзка в тази среща. В 61-та минута Агеро даде отново преднината за Атлетико. 8 минути по-късно обаче, Нихат обаче вкара за 3:3.

Всичко в този мач изглежда, че се бе случило, когато отново Нихат в 89-та минута скалпира Атлетико и след 4:3 донесе трите точки за своя тим.

След този успех Виляреал излезе на второ място във временното класиране с актив от 24 точки, с три пред Валенсия и Барселона. Каталунците обаче са с мач по-малко. По-късно днес те се изправят срещу Бетис.