Валенсия се поправи на реванша срещу Лас Палмас за Купата на Краля в Испания, и след 1:1 в първата среща, във втория двубой се наложи убедително с 4:0.

Лусиано Вието реализира хеттрик, за да донесе радост на "Местая" и да прати Валенсия на четвъртфинал.

Вието реализира дебютните си голове с екипа на Валенсия, след като бе преотстъпен на "прилепите" от Атлетико Мадрид преди броени дни. Той нямаше попадение през цялата календарна 2017-та, но сега само за 65 минути наниза три.

Четвъртият му гол пък бе истински шедьовър, почти от централния кръг на терена.

Иначе Лас Палмас владееше повече топката, но домакините имаха повече от дузина положения, като реализираха само част от тях.

Вието откри в 30-та минута, след това добави втори гол три минути след подновяването на играта през второто полувреме.

Първият си гол за Валенсия отбеляза и младият сръбски халф Неманя Максимович в 54-та минута. Вието оформи хеттрика си, а с това и крайния резултат, в 66-та минута.