Вратарят на Депортиво Ла Коруня Арансубиа се превърна в истински герой за своя отбор при домакинското равенство 0:0 срещу Реал Мадрид в мач от 25-я кръг на Примера дивисион.

Реал Мадрид имаше тотално преимущество срещу своя съперник, но Роналдо, Кака, Йозил, Ди Мария и Адебайор не успяха да вкарат гол.

В 29-ата Роналдо се разписа, но попадението не бе зачетено, тъй като португалецът бе в положение на засада.

В 39-ата минута Месут Йозил стреля много опасно, но топката мина покрай лявата греда на Арансубиа.

В 78-ата Емануел Адебайор удари близката греда с мигновен шут и нямаше късмета отбитата от Арансуабиа топка да влезе зад гърба на стража след рикошет.

В 82-рата Кристиано Роналдо направи много добър пробив, а след това стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Ла Коруня.

Натискът на Реал Мадрид се усили в последните минути на срещата и в 85-та Карим Бензема от вратарското наказателно поле не съумя да излъже Дани Арансубиа.

В края на мача футболистите на Реал Мадрид имаха претенции и за дузпа, но съдията не даде такава.

След това равенство Реал Мадрид има актив от 61 точки, а Барселона е с 68 точки.