Отборът на Виляреал победи с 4:2 у дома Осасуна в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион и се укрепи на третото място в класирането, като пред жълтата подводница са само недостижимите през този сезон Барселона и Реал Мадрид.

Пет от шестте гола на стадион Ел Мадригал паднаха след почивката, като през първата част точен бе единствено Марко Рубен, който даде преднина на домакините в 22-ата минута след асистенция на Борха Валеро.

Гостите изравниха в 47-ата с гол на Крищиан Вадоч, но последваха две нови попадения за Виляреал – на Кани в 50-ата и на Капдевила в 65-ата минута за 3:1.

Кайеха вкара втори гол за Осасуна в 71-ата, но Гонсало върна преднината от две попадения за домакините в 84-ата минута и фиксира крайното 4:2.

Виляреал е трети в Испания с 39 точки от 19 мача. Лидер е Барселона с 49 точки от 18 срещи, колкото е изиграл и вторият Реал Мадрид, имащ 47 точки.