Расинг Сантандер направи домакинско равенство 2:2 с Валенсия и увеличи на четири поредните мачове, в които прилепите не успяват да запишат победа в Примера дивисион.

Сантандер поведе още във втората минута с гол на Адриан, който се възползва от асистенция на Педро Мунитис и резултатът се запази 1:0 до средата на второто полувреме.

Гостите успяха да направят пълен обрат на Ел Сардинеро с две попадения на Ариц Адурис в 66-ата и 80-ата минути и поведоха с 2:1. Расинг успя да изравни две минути преди края, когато точен бе Бернардо.

Въпреки че няма победа от четири мача насам, Валенсия остава непоклатимо на третото място в Испания с пет точки пред градския съперник Леванте, който не пък не е спечелил нито една от последните си шест срещи.

Расинг Сантандер е 17-и, като е на само една точка над зоната на изпадащите.