В двубой от 18-ия кръг на Примера Дивисион Валенсия успя да измъкне равенство 2:2 като гост на Виляреал, въпреки че през първото полувреме губеше с 0:2.

Още в 14-ата минута Нилмар асистира на Марко Рубен за 1:0 в полза на жълтата подводница, а малко след това - в 18-ата минута, Гонсало Родригес удвои след пас на Борха Валеро.

Прилепите успяха да върнат едно попадение на Ел Мадригал във важен момент – малко преди почивката, когато се разписа Софиан Фегули. Ариц Адурис пък успя да донесе точката на гостите с гол в 87-ата минута.

Валенсия продължава да бъде на трето място в Сипания, като е на три точки зад втория Барселона, който е с мач по-малко. Виляреал пък остана в зоната на изпадащите, като е на една точка под чертата.

В друга среща от Примера Дивисион Хетафе и Атлетик Билбао завършиха при равенство 0:0.