При резултат 2:2 завърши срещата между Валядолид и Малага от 7-я кръг на Примера дивисион.

Гостите от Малага излязоха напред в резултата в 24-ата минута. След чудесна асистенция на Фернандо Тисоне, Санта Крус откри за 0:1. При този резултат двата екипа се оттеглиха на почивката, а след подновяването на играта,  зрителите на Естадио Хосе Сория станаха свидетели на още 3 попадения.

В 56-ата минута Хави Гера възстанови равенството, а в 64-ата минута „виолетовите“ сътвориха пълен обрат. Умберто Осорио се възползва от чудесно подаване и направи 2:1.

Точката на Малага донесе полският нападател Бартоломей Павловски в 76-ата минута (2:2).

След равенството Валядолид заема 13-а позиция с 6 точки, а Малага е на 8-о място с 9 пункта.