Мирослав Клозе вкара 5 гола при победата на Лацио срещу Болоня с 6:0 в мач от 35-я кръг на Серия А. Немецът буквално избухна по време на двубоя на стадио "Олимпико", а с петте си попадения сложи край на головата суша, която го бе налегнала в последните месеци. За последно Клозе отбеляза гол през декември 2012 година, при победата на своя тим над Интер с 1:0.

В днешния двубой Клозе откри резултата в 22-ата минута. Само 10 минути по-късно Ернанеп удвои – 2:0.

Последваха нови силни минути за немецa, който бе абсолютен господар на терена. В 36-ата минута Клозе се възползва от хубаво извеждащо подаване на Сенад Лулич и направи резултата класически – 3:0, а три минути след това оформи своя хеттрик в мача. В 39-ата минута Абдулай Конко сътвори брилянтен пробив, а Клозе отново бе в прегръдките на съотборниците си.

При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката, а малко след подновяването на играта Клозе вкара пореден гол. В 50-ата минута Кандрева центрира, а немецът с глава прати топката неспасяемо във вратата на Болоня.

Крайното 6:0 бе оформено в 61-ата минута. След чудесна асистенция на Серджо Флокали, Клозе отбеляза петия си гол в мача.

След изразителния успех "римските орли" са 7-ми с 55 точки, а Болоня е 12-ти с 40.