Отборът на Алкоркон напомни защо в последните години си спечели прозвището "Убиецът на гиганти". Тимът от Сегунда дивисион победи с 1:0 елитния Еспаньол в първи мач от 1/8-финали в турнира за Купата на Краля.

Преди 3 години именно в този турнир Алкоркон отстрани Реал Мадрид, а след това скромният тим се справяше и с други отбори от Примера. Сега Алкоркон отново показа, че надпреварата е специална за тима и стигна до победата над каталунците след единствен гол на бившия испански младежки национал Дани Пачеко в 72-та минута.

Реваншът в Барселона е след седмица - на 15 януари, а там Еспаньол ще трябва да се потруди, за да отстрани своя съперник.

Вижте ВИДЕО от мача ТУК!

В друг мач от турнира, Бетис победи също с 1:0 Атлетик Билбао. Единственото попадение в двубоя реализира Рубен Кастро в 42-та минута. И в този сблъсък реваншът е на 15 януари, когато ще се реши и крайният победител.