Третодивизионният Мирандес извърши истински подвиг в Купата на краля, след като се класира за полуфиналите в турнира за първи път в своята история. Мирандес надигра Еспаньол във втората среща от четвъртфиналите с 2:1, и въпреки че допусна поражение с 2:3 в първия двубой, продължава напред.

Неистова радост настана на домакинския стадион на непретенциозния тим, след края на мача. Ключът към успеха, или по-точно попадението, класирало тима, падна в даденото от съдията продължение на мача.

Двата тима не успяха да си отбележат гол в рамките на първото полувреме. След почивката обаче Еспаньол поведе в резултата още в 47-та минута. 21-годишният Руи Фонте се разписа за 1:0, но играчите на третодивизионния Мирандес не се предадоха.

В 58-та минута Пабло Инфанте изравни за 1:1, а в даденото от съдията продължение гостите обърнаха резултата. Сезар Канеда отбеляза за 2:1 след асистенция на Пабло Инфанте. Именно този инфарктен гол бе решаващ за класирането на Мирандес.