Барселона победи Реал Мадрид с 3:2 в мач реванш за Суперкупата на Испания и спечели трофея за десети път в историята си. Първият мач в Мадрид завърши наравно - 2:2.

Реваншът, играл се на стадион "Камп Ноу" пред 93 хиляди зрители, бе не по-малко интересен и зрелищен от първата среща на „Бернабеу”. Резултатът бе открит в 15 минута от Андрес Иниеста, реализирал след пас на Лионел Меси. Само 5 минути по-късно равенството бе възстановено от Кристиано Роналдо, изведен от Карим Бензема. Секунди преди края на първото полувреме Барса отново излезе напред чрез Меси, оползотворил подаване на Жерард Пике.

През втората част гостите от Мадрид увеличиха оборотите и в 81 минута натискът им даде резултат - 2:2 след гол на Бензема. Радостта на Реал обаче бе кратка - в 88 минута, дебютиращият в този мач за Барса Сеск Фабрегас започна атаката, след която Адриано намери вездесъщия Меси и аржентинецът заби победния гол.

В даденото от съдията допълнително време страстите се нажежиха и в 94 минута за грубо нарушение бе изгонен Марсело от Реал. Последваха сблъсъци между футболистите на двата отбора, резултатът от което бяха още два червени картона - на Давид Вия от домакините и Месут Йозил от гостите. В крайна сметка резултатът остана непроменен – Барселона - Реал Мадрид 3:2. Така, с общ резултат 5:4, каталунците завоюваха своята десета Суперкупа.

Малко преди и след последния съдийски сигнал отново грозните сцени взеха връх, като в тях се намесиха и треньорските щабове, като дори Жозе Моуриньо си позволи да посегне на един от помощник треньорите на Барселона в мелето.