Еспаньол, без Мартин Петров в състава си, понесе тежко поражение с 0:3 от Севиля в мач от 34-я кръг на Примера дивисион.

На своя „Рамон Санчес Писхуан“ Севиля бе далеч по-активният отбор. Възпитаниците на Унай Емери често създаваха проблеми на защитата на „лос перикитос“, като организираха опасни атаки и отправяха застрашаващи удари по посока противниковата врата.

И трите попадения паднаха през първата част, като резултатът бе открит още в 12-ата минута. Тогава Жоан Капдевила имаше лошия късмет да си отбележи автогол.

Само седем минути бяха нужни на Севиля, за да удвои преднината си. В 19-ата минута Хорхе Андухар – Коке покачи на 2:0 след като се възползва от хубава асистенация на Хесус Навас.

Крайното 3:0 бе оформено в 23-ата минута. Алваро Негредо не сгреши при подаване от страна на Иван Ракитич и донесе класическата победа, и трите точки за своя тим.

След тоз успех Севиля е 8-ми с 46 точки, докато Еспаньол е 11-ти с 43. До края на сезона в Ла Лига остават 4 кръга.