Отборът на Сарагоса спечели изключително ценни три точки, като победи Райо Велекано с 3:0 в мач от 34-я кръг на Ла Лига. С класическата победа Сарагоса вече има 33 точки, което поставя тима над линията на изпадащите.

Възпитаниците на Маноло Хименес бяха далеч по-активният отбор на терена, като често атакуваха противника си и създаваха опасности пред вратата му. Натискът им даде резултат още в 26-ата минута. Тогава Жорди Фигуреас игра непозволено спрямо футболист на домакините, а главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Антонио Апоньо, който бе безпогрешен – 1:0.

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката, а малко след подновяването на играта, в 51-ата минута, Родри покачи на 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено в последната минута на мача – 90-атата, авторът на първото попадение направи резултата класически след като се възползва от отлична асистенция на Ндри Ромарик.

Със спечелените три точки Сарагоса излезе от зоната на изпадащите, като вече заема 17-то място с актив от 33 точки, Райо е 8-ми с 46. До края на шампионата остават 4 кръга.