Реал Мадрид успя да запише много трудна, но и много сладка победа с 1:0 над Севиля в мач от 16-тия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят бе много тежък за “белия балет”, който успя да стигне до успеха в намален състав.

Първата част на мача премина под превъзходството на домакините, които обаче не можеха да материализират своето преимущество. Втората част започна отново с по-добра игра за “белия балет”, но в 63-та минута домакините останаха с човек по-малко, което допълнително утежни задачата им.

Рикардо Карвальо трябваше да отиде предсрочно в съблекалните заради втори жълт картон, който бе доста спорен.

Въпреки това, Реал продължи да търси гола и той падна в 77-та минута, когато точен бе Анхел Ди Мария. След разбъркване в наказателното поле, топката стигна до аржентинеца на аутлинията, той майсторски излъга вратаря Палоп и от нулев ъгъл вкара единствения гол в мача.

В последните минути Севиля се опита да стигне до равенството, но домакините се отбраняваха добре. Мухамаду Дабо възстанови численото равенство в 90-та минута, когато бе изгонен заради груб фаул.

В класирането Реал е на второ място с 41 точки, а Севиля е на незавидната 11-а позиция с 20.