Реал Сосиедад ще играе в квалификациите на Шампионската лига, след като постигна изключително важна минимална победа с 1:0 при гостуването на Депортиво Ла Коруня в мач от последния 38-и кръг на Примера дивисион. В същото време Севиля се наложи с 4:3 срещу Валенсия и „прилепите“ ще играят в турнира Лига Европа.

На стадион „Риасор“ Ла Коруня загуби с 0:1 от Реал Сосиедад, като по този начин галисийци изпаднаха в Сегунда дивисион.

Единственото попадение в мача за Реал Сосиедад вкара Антоан Гриесман в 22-та минута.

Баските реализираха втори гол дело на Гриесман в 31-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

През второто полувреме на мача домакините имаха надмощие, но не успяха да вкарат изравнителен гол. В 76-та минута Абел Агилар стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Реал Сосиедад завърши мача с човек по-малко, след като в 86-та минута Маркел Бергара бе изгонен за втори жълт картон.

Севиля победи с 4:3 Валенсия, като Алваро Негредо отбеляза и четирите попадения за андалусийци, а съдията Клос Гомес повлия на развитието на мача.

Севиля поведе с 1:0 в 12-та минута с много красив гол на Евер Банега.

Севиля успя да обърне развоя на срещата до края на първото полувреме с два гола на Алваро Негредо в 40-та и 44-та минута от дузпа.

Валенсия остана с 10 човека на терена, след като Жонас бе изгонен пресилено с директен червен картон в 45-та минута.

Роберто Солдадо изравни резултата в 56-та минута.

Алваро Негредо обаче вкара нови две попадения в 57-та и 61-та минута.

Валенсия направи само по-почетна загубата си с втория гол на Солдадо в мача в 88-та минута.

По този начин Реал Сосиедад си осигури участие в Шампионската лига, след като завърши на четвърто място в крайното класиране с актив от 66 точки. Валенсия остана на пета позиция с 65 точки. Севиля завърши на девета позиция с 50 точки, но може да участва в Лига Европа, ако УЕФА потвърди наказанието на Малага, защото Райо Валекано не получи лиценз. Депортиво Ла Коруня изпадна в Сегунда дивисион, след като завърши на деветнадесета позиция с 35 точки.