Реал Мадрид победи Барселона с 2:1 насред „Камп Ноу“ и по този начин направи огромна крачка към спечелването на титлата в Примера дивисион. Сами Кедира в 17-а и Кристиано Роналдо в 73-а минута отбелязаха головете за победата в Ел Класико, а оказалото се почетно попадение за Барса реализира Алексис Санчес в 69-а минута.

В Барселона както можеше да се предполага домакините владееха топката много повече от своя съперник, но бяха доста безидейни в последната фаза на нападението, а при малкото си добри положения футболистите на Пеп Гуардиола стреляха доста неточно.

Треньорът на Барса пусна изненадващо в титулярната си единайсеторка Тиаго Алкантара и Кристиан Тейо, но младоците разочароваха с действията си. Асовете на Барса Лео Меси, Шави и Андрес Иниеста също изневериха с играта си и не успяха да донесат очакваната победа за своя отбор. Жозе Моуриньо от своя страна заложи на футболистите, които започнаха като титуляри и при загубата с 1:2 от Байерн. Те обаче се реваншираха за поражението в Мюнхен и зарадваха Специалния с успех, който на практика носи титлата за „белия балет“. Реал показа, че не се страхува от своя съперник и с отлични контраатаки превзе на два пъти вратата на Виктор Валдес, което се оказа достатъчно за трите точки.

Двубоят на „Камп Ноу“ изненадващо стартира с лек натиск на гостите, които за разлика от други мачове с Барселона, веднага започнаха да атакуват без никакъв страх от съперника. Още в 4-а минута след центриране от корнер Роналдо игра с глава, а Валдес спаси трудно като изби топката в корнер.

„Белия балет“ успя да открие резултата в 17-а минута чрез Сами Кедира. Ди Мария центрира от корнер, Пепе скочи над всички и засече топката с глава, Валдес неубедително отрази удара, а топката остана пред него. Карлес Пуйол стигна първи до нея, но не успя да я избие, а вместо това Сами Кедира се възползва и чукна топката във вратата за 1:0.

източник: Reuters

След попадението на гостите, постепенно Барселона започна да налага своето темпо и да играе обичайната си игра с много пасове. Те обаче не доведоха до почти нищо опасно пред вратата на Реал като каталунците трудно измисляха нещо интересно пред наказателното поле на съперника си.

Най-сериозният шанс за Барса се откри в 27-а минута, когато Лео Меси със страхотен пас матира трима в бяло и изведе Шави в чудесна позиция. Испанският национал стреля покрай Икер Касияс, но опитният вратар докосна топката и успя да я изкара извън вратата.

Второто полувреме започна, както завърши първото – с владеене на топката от страна на Барселона, но малко идеи в предни позиции.

В 52-а минута Кристиано Роналдо вкара топката във вратата на Реал, но голът не бе зачетен заради засада. Малко след това пък след добър пас на Алкантара, Тейо бе изведен добре, но стреля много неточно над вратата.

Постепенно Барса засили натиска си, но единствено стигна до по-опасен удар на Шави, излязъл в аут. Веднага след шута пък халфът бе заменен, а на негово място влезе Алексис Санчес. Тази смяна се оказа ключова, тъй като още с първото си докосване до топката Алексис вкара изравнителен гол в 69-а минута.

Скоростна атака на Барса мина през Меси и през Иниеста, който с пета подаде отдясно на Тейо, който отправи пореден слаб удар. Касияс изби, но топката стигна до Адриано, който шутира силно, ударът му рикошира в бранител на Реал и попадна в Алексис, чийто първи удар бе отразен от Касияс, но при добавката чилиецът успя да добута кълбото до вратата.

Само 4 минути по-късно обаче Реал отново излезе напред в резултата при една от редките си атаки през втората част. Месут Йозил с брилянтен пас изведе Кристиано Роналдо зад защитата на Барса, португалецът си пое топката и с хубав удар покрай Валдес вкара за 2:1.

В оставащите минути Барса така и не успя да затрудни сериозно вратата на Икер Касияс, а вместо това „белия балет“ бе близо до трети гол като пропуски направиха Бензема и Роналдо.

В крайна сметка Реал успя да спечели, с което увеличи преднината си пред Барселона на 7 точки, 4 кръга преди края на шампионата. Каталунците пък явно ще се съсредоточат в борбата си за класиране на финала в Шампионската лига, където във вторник приемат Челси на реванша от полуфиналите. Реал пък ще има същата задача в сряда срещу Байерн.