Реал Мадрид успя да обърне мача и да победи Еркулес с 3:1 в последната си контрола преди началото на новия сезон. Дебют за „белия балет” направи Месут Йозил, а головете бяха дело на Анхел ди Мария и два на Карим Бензема.

Жозе Моуриньо бе без някои от ключовите си футболисти и това си пролича през първото полувреме на мача, в което кралският клуб нито веднъж не затрудни вратата на своя съперник и така съвсем заслужено губеше на почивката с 0:1. Попадението бе дело на ветерана Сендоа, който вкара директно от пряк свободен удар след груба грешка на вратаря Адлан.

На почивката Моуриньо извърши цели шест смени, което даде своя резултат. 10 минути след подновяването на играча Педро Леон проби отдясно и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Сами Кедира, който я предостави на Карим Бензема и от десетина метра французинът вкара без проблеми.

Постепенно Реал пое контрол върху мача и в 75-та минута вече водеше в резултата след отлична солова акция на Анхел ди Мария.

Шест минути преди края на мача, Бензема оформи крайното 3:1 след мощен диагонален удар от около 12 метра след добър пас на Естебан Гранеро.

След подновяването на играта, Педро Леон бе изгонен за нарушение срещу Оливие Томерт, но победата и отличната игра на Леон, Кедира и Бензема дадоха доста повод за размисъл през Моуриньо преди мача с Майорка следващата седмица.

Съставът на Реал: Адлан (46’ Дудек), Арбелоа (46’ Бензема), Хуанан (46’ Рикардо Карвальо), Марсело (46’ Дренте), Ласана Диара, Гаго (85’ Жоселу), Кедира (59’ Ван дер Ваарт), Ди Мария (78’ Хуанфран), Йозил (59’ Матеос), Каналес (46’ Грането), Игуаин (46’ Педро Леон).