Звездният отбор на Реал Мадрид победи с 2:1 албанския тим Грамоци Ерсек в благотворителен мач, който се игра в Тирана. По този начин „белия балет” спечели трофея, който е в чест на президента на албанския клуб Резарт Тачи.

Приходите от двубоя ще бъдат дадени за благотворителност за подпомагане хората пострадали от сериозни наводнения наскоро.

Домакините поведоха доста изненадващо с гол на Ксафа във 2-та минута.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 36-та минута, когато Кристиано Роналдо центрира в наказателното поле на албанците, където Кака засече топката с глава и я прати във вратата на Шехи.

„Белия балет” стигна до победата в мача, след като в 81-та минута Гути подаде добре към Карим Бензема, който с точен удар направи безпомощен Шехи за крайното 1:2.

Реал Мадрид: Дудек, Рамос (45’ Арбелоа), Гарай (45’ Албиол), Метцелдер, Марсело (82’ Ласана Диара), Гаго, Гути, Гранеро, Кака (45’ Бензема), Кристиано Роналдо и Раул.