Реал Мадрид отново изпревари Барселона във временното класиране на Примера дивисион, след като надделя по категоричен начин над Осасуна. Възпитаниците на Карло Анчелоти нямаха никакви проблеми на своя „Сантяго Бернабеу“ и се наложиха с 4:0. Това бе най-малкият резултат, с който можеха да си тръгнат гостите, имайки предвид множеството пропуски пред вратата им.

Кристиано Роналдо оформи головата си сметка на 30 попадения през сезона, след като вкара два от головете, а другите две попадения бяха дело на Серхио Рамос и Даниел Карвахал.

ВИДЕО ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Преди началото на мача, футболистите на домакините показаха спечелената наскоро Копа дел Рей, минавайки през шпалир, направен от играчите на гостите от Осасуна. Преди самия старт на срещата пък бе почетен бившия наставник на Барселона Тито Виланова, който почина вчера.

Домакините започнаха силно срещата и още в шестата минута успяха да излязат напред в резултата. Кристиано Роналдо откри след пас на Ди Мария, но телевизионните повторения показаха, че португалецът е бил в положение на засада. В крайна сметка обаче, голът бе зачетен.

Въпреки сериозното си превъзходство на терена, Реал не успя да реализира втори гол през първата част.

Това обаче се случи веднага след почивката. Носителят на Златната топка нагледно показа защо бе избран за най-добрия футболист през изминалата година. Роналдо заби фамозен гол с изстрел по диагонала от около 23 метра. Португалецът прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата. Вторият гол за „белите“ дойде в 52-ата минута.

Само осем по-късно Серхо Рамос вкара красив гол с глава, след перфектно подаване на Ди Мария. Четвъртото попадение, което се оказа и последно в мача също дойде след удар с глава, но този път той бе дело на Дани Карвахал.

Така Реал излезе на втората позиция във временното подреждане поне за 24 часа, изпреварвайки Барселона. „каталунците“ играят утре срещу Виляреал. „Белите“ са само на три точки от лидера Атлетико Мадрид.

По-рано днес се играха още два мача, в които се получиха следните резултати: Гранада – Райо Валекано 0:3 и Хетафе – Малага 1:0. По-късно е срещата Бетис – Реал Сосиедад.