Отборът на Реал Мадрид нямаше никакви проблеми срещу Реал Сосиедад и записа изразителна победа с 5:1 на своя „Сантяго Бернабеу“. Така „белите“ запазиха преднината си от шест точки пред втория Барселона, който по-рано днес също победи Майорка с 2:0 като гост.

Головата серия за тима на Жозе Моуриньо започна Гонсало Игуаин. Аржентинецът бе точен още в шестата минута на срещата, което допълнително улесни тима на домакините. Кристиано Роналдо покачи на 2:0 с точен изстрел в 42-ата минута. До почивката паднаха нови два гола, като този път те бяха по един във всяка една от вратите. Първо Карим Бензема направи резултата класически пет минути преди края на полувремето, а в ответната атака гостите успяха да върнат едно попадение чрез Чаби Прието.

През втората част домакините не оставиха никакво съмнение в надмощието си и с нови два гола на Карим Бензема и Кристиано Роналдо направиха резултата разгромен.

С тази победа Реал увеличи актива си на 75 точки, шест повече от преследвача Барселона.Реал Сосиедад пък падна с едно място и вече е 14-ти

szólj hozzá: Real Madrid Sociedad 5:1 GOALS