Райо Велекано победи Селта Виго с 2:0 в мач от 30-я кръг на Примера Дивисион. Двата гола на Естадио Балаидос паднаха в началото и в края на мача и бяха достатъчни за 3-те точки в полза на Райо.

Това бе първа победа за Райо след като в предишните два кръга регистрира тежки загуби от Барселона и от Малага с по 3:1. Същевременно домакините, които в предишния кръг записаха равенство 2:2 срещу тима от „Камп Ноу“ имаха лек превес по отношение на владение на топката, но въпреки това загубиха.

Резултатът бе открит в 14-ата минута на срещата, когато Пити се възползва от подаване на Лас и се разписа за 1:0.

Последваха минути, в които двата отбора трудно достигаха до чисти голови положения, а крайният резултат бе оформен малко преди края. В 83-ата минута, Касадо комбинира добре с Андрия Делибашич, който записа името си сред голмайсторите и оформи крайното 2:0.

След този мач Райо заема 8-мата позиция с 44 точки, докато Селта вече е последен с 24 пункта.