На нов рецитал от Лионел Меси станаха зрителите на „Камп Ноу“ в двубоя на Барселона срещу Осасуна, който бе част от програмата на 21-ия кръг на Примера дивисион. Очаквано „каталунците“ нямаха никакви проблеми срещу скромния си противник, който през този сезон се бори за оставане в елита. Домакините се наложиха с категоричното 5:1, а цели четири от попаденията бяха дело на носителя на Златната топка за 2012. Другият гол реализира Педро Родригес.

Логично след първата загуба на Барса миналия уикенд, домакините започнаха двубоя пределно мотивирани за успех. Още в първите няколко минути „каталунците“ набутаха Осасуна в собствената му половина, а в 11-ата минута вече водеха в резултата с 1:0. След неубедителна намеса на стража на гостите, топката попадна в Шави, който пусна към Меси, а за аржентинеца не представляваше трудност да пусне топката покрай вратаря.

Изненадващо или не, гостите от Осасуна стигнаха до изравняване с първата си опасна атака към вратата на домакините. Раул Лое бе на точното място в 24-ата минута и със силен шут възстанови статуквото.

Само три минути по-късно Арибас бе декориран с втори жълт картон, което до голяма степен предреши крайния победител в срещата. Футболистът на Осасуна игра с ръка в наказателното поле, което означаваше и дузпа за Барселона. Меси не сгреши от бялата точка и направи 2:1.

Педро Родригес покачи на 3:1 с точно изпълнение пет минути преди края на първата част. След подновяването на играта през второто полувреме, Меси оформи крайното 5:1 с голове в рамките на две минути. Аржентинецът се разписа в 56-ата и 58-ата минути.

По-рано днес Реал Мадрид също записа успех – 4:0 срещу градския съперник Хетафе. Райо Валекано пък нямаше проблеми срещу Бетис, побеждавайки с класическото 3:0.

Във временното класиране продължава да води Барселона с 58 точки, следван от Атлетико Мадрид, Реал и Бетис.

По-късно днес са двубоите Атлетик Билбао – Атлетико Мадрид и Майорка – Малага.

szólj hozzá: Barcelona vs Osasuna 5:1 GOALS HIGHLIGHTS