Актуалният носител на Златната топка Лионел Меси отговори по подобаващ начин на своите критици, които оставиха под съмнение спечелената награда от аржентинеца.

Звездатана Барселона вкара хеттрик при победата с 5:0 над Бетис и така обезсмисли реванша между двата тимаот четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля.

Въпреки добрите положения за гол, открили се пред домакините през първата част, първото попадение в мача падна в последната минута на полувремето. Резултатът откри Меси, с което даде заслужена преднина на своя тим.

През втората част на “Камп Ноу”, нищо обаче не успя да спре футболистите на Пеп Гуардиола, които буквално разнищиха тима на Бетис. Отново Меси се разписа за 2:0 в 62-ата минута, а десет по-късно оформи и своя хеттрик. Оттук насетне гостите видимо се предадоха, а в оставащите моменти до края се разписаха още Педро Родригес и Сейду Кейта.

По-рано днес в интригуващ четвъртфинал, Виляреал и Севиля не излъчиха победител, завършвайки при зрелищното 3:3 на “Ел Мадригал”.