Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като завърши 0:0 на „Ноу Камп“ срещу Атлетико Мадрид, благодарение на гола си на чужд терен, за 1:1 на „Висенте Калдерон“ миналата седмица.

Лионел Меси започна мача за „каталунците“, възстановен от контузията си, но пропусна дузпа в края на двубоя, отсъдена за нарушение срещу Педро. Аржентинецът можеше да реши всичко в 89-ата минута, но ударът му срещна горната греда.

Атлетико игра отлично в защита и блокира до голяма част атаката на каталунците, в която за първи път титуляр бе Неймар. Виктор Валдес пък бе на висота на Барса и извади всички опасни положения, най-доброто от тях дело на Арда Туран.

В 81-ата минута Филипе Луис утежни задачата на Атлетико, след като бе изгонен за удар срещу Дани Алвеш. Туран също бе изгонен, но от пейката, след като бе заменен.

Барса владееше значително повече топката, и дълго разиграваше, но накрая се оказа, че единственото попадение на Неймар за „каталунците“ в Мадрид им е донесло първия трофей за новия сезон.

Това е и първа купа за Херардо Мартино начело на Барселона, месец след като пое шампиона на Испания.