Малага не успя да прекъсне серията си от шест мача без победа и не успя да спечели в седма поредна среща. Въпреки че през седмицата за старши треньор бе назначен Мануел Пелегрини, тимът загуби с 0:1 като гост на Еспаньол в среща от десетия кръг на Примера дивисион.

Каталунците стигнаха на успеха с ранен гол. Още във втората минута Хави Маркес се разпиза за синьо-белите със свиреп шут от 30 метра.

Любопитен факт е, че Пелегрини направи рокада в състава на Малага и пусна като титулярен вратар испанеца Франсеск Арнауа, вместо бившия вратар на Литек Родриго Галато, който бе оставен на пейката на стадион Ел Прат.

Тимът на Мануел Пелегрини остана в зоната на изпадащите, като е 18-и с едва седем точки от девет мача, докато Еспаньол се изкачи на четвърто място с 18 точки.

В друг двубой от Испания от събота, Реал Сосиедад победи на свой терен Расинг Сантандер с 1:0 с гол на Хосеба Йоренте в седмата минута.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.