Атлетико Мадрид продължава да следва лидера в Ла Лига – Барселона по по петите и след мача си от 5-ия кръг. Тимът на Диего Симеоне в типичен стил изтръгна победа с 2:0 като гост на Валядолид и единствено леко по-лошата голова разлика го остави на втора позиция зад каталунците, които също имат пълен актив от 15 точки.

Очертаващият се като все по-важна фигура за „дюшекчиите“ Диего Коща отново блесна с попадение, което окончателно сломи съпротивата на домакините, а преди него халфът Раул Гарсия даде аванс на столичани.

Двубоят започна с нервно първо полувреме, което предложи много малко футбол и повечко единоборства, които на моменти поизостриха страстите на терена. След идването на Симеоне обаче Атлетико доказа неведнъж, че знае как да се измъкне сух от такива ситуации и това се потвърди през втората част.

Един корнер бе достатъчен на „дюшекчиите“ да направят разликата и в 56-ата минута Коке центрира перфектно в наказателното поле, където Раул Гарсия изненада бранителите и с глава опъна мрежата зад Мариньо.

В следващите минути Атлетико бе пълен господар на терена и проведе няколко много опасни атаки, които обаче не доведоха до гол. Тъкмо когато Валядолид отново натрупа увереност и тръгна по-смело напред, мадридчани нанесоха съкрушителния си удар. В 72-ата минута те показаха изключително директния си стил и Коке записа втора асистенция, като този път улесни максимално Диего Коща. Бразилецът бе изведен зад отбраната на домакините и с хладнокръвен удар между краката на вратаря оформи крайният резултат.

В следващия кръг Атлетико приема Осасуна на своя „Висенте Калдерон“.

ВИДЕО от мача срещу Валядолид вижте ТУК!