Лацио се класира за осминафиналите в Лига Европа, след като победи с 2:0 Борусия Мьонхенгладбах в реванша в Рим. Преди седмица, двата тима направиха изключително зрелищно 3:3, а в крайна сметка „орлите“ успяха да се класират напред с общ резултат 5:3.

На „Олимпико“ домакините бяха далеч по-добрият тим, а намеците много рядко поглеждаха към противниковата врата.

И двете попадения в двубоя паднаха преди почивката. Първо в 10-та минута Антонио Кандрева бе точен за 1:0, след като се възползва от грешка в отбраната на Борусия.

Лацио удвои преднината си в 33-та минута, отново след пропуск в защитата на гостите, след който Алваро Гонсалес реализира за 2:0.

През второто полувреме играта се развиваше предимно в средата на терена, а Гладбах успя да отправи един по-сериозен удар в очертанията на вратата на италианците. В края на мача Лацио се отпусна и показа на два-три пъти липса на концентрация, но в крайна сметка продължи напред в турнира.

Лацио на осминафиналите щe се изправи срещу Щутгарт, който отстрани Генк.