Испания победи Венецуела с 5:0 в контролна среща, играна на „Ла Росаледа“ в Малага.

Андрес Иниеста откри резултата за световните и европейски шампиони в 37-а минута след пас на съотборника си в Барселона Серхио Бускетс. 3 минути по-късно пък Давид Силва удвои преднината на „ла фурия“.

На почивката Роберто Солдадо влезе в игра на мястото на Фернандо Йоренте и само за 8 минути вкара два гола. В 50-а минута той направи резултата класически след пас на Санти Касорла, а 180 секунди по-късно се възползва от асистенция на Алваро Арбелоа и вкара за 4:0.

В 65-а минута Фернандо Аморебиета получи директен червен картон за нарушение на правилата в наказателното поле. Испания получи дузпа, а зад топката застана Роберто Солдадо в опит да оформи своя хеттрик. Той обаче пропусна от бялата точка.

Нападателят на Валенсия все пак успя да вкара третия си гол в 84-а минута, когато след пас на Жорди Алба реализира за крайното 5:0.