Световният шампион Испания постигна изключително трудна победа с 1:0 при гостуването на Грузия в световна квалификации от група I.

Испания имаше тотално надмощие над своя съперник, но Роберто Солдадо направи куп пропуски и лиши своя отбор от доста по-убедителен успех.

Серхио Рамос стреля с глава в 11-та минута, но Лория направи много добро спасяване.

Шави центрира в 19-та минута на първа греда в наказателното поле на Грузия, където Солдадо стреля с глава, но в страни от вратата на Лория.

Давид Силва бе близо до това да отбележи гол в 28-та минута, но след неговия удар топката срещна гредата на вратата на Лория.

В края на първото полувреме Шави можеше да се разпише, но ударът му бе отразен от Лория. В 45-та минута Шави пусна към Солдадо, който сам срещу Лория не успя да вкара.

източник: Reuters

Грузия изпусна идеална възможност да поведе, след като в 55-та минута Амисулашвили стреля, но нацели гредата.

Вратарят на Грузия Лория получи контузия в 69-та минута и бе заменен принудително от Квашквадзе.

Единственото попадение в срещата падна в 86-та минута, когато Педро подаде към Фабрегас, който след това намери Роберто Солдадо и той не пропусна да прати топката във вратата на Грузия.

По този начин Испания стартира с успех участието си в световните квалификации.

Georgia 0-1 Spain by goalsarena2012