Испания не се смили над Сърбия и постигна победа с 2:0 при дебюта на Синиша Михайлович като национален селекционер на „плавите“. Контролата се игра на „Санкт Гален Арена“.

Испания започна със следния състав: Касияс, Хуанфран, Албиол, Рамос, Алба, Навас, Чаби Алонсо, Бруно, Касорла, Солдадо и Негредо.

В срещата не взеха участие Фернандо Торес и Хуан Мата, които вече се присъединиха към лагера на отбора.

Още във 2-та минута Негредо стреля опасно, но вратарят на сърбите Каримас спаси. В 28-та минута Чаби Алонсо видя, че вратаря на Сърбия е излязъл напред и се опита да го прехвърли от 60 метра, но топката излезе в аут.

Сърбия отбеляза гол чрез Лекич в 37-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Испания поведе с 1:0 в 64-та минута, когато Бенят подаде към Навас, който центрира в наказателното поле на Сърбия, където Адриан засече топката с глава и я прати във вратата на Кариман.

Бранислав Иванович фаулира Адриан в 73-та минута в наказателното поле на Сърбия и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Санти Касорла в 75-та минута, който оформи крайния резултат в срещата.

szólj hozzá: Spain Serbia 1:0 Adriano
szólj hozzá: Spain Serbia 2:0 Cazorla