Испания надделя много трудно с 3:2 при гостуването си на Шотландия в евроквалификационен мач от група I.

През първото полувреме иберийците имаха голямо надмощие, но пропуски направиха Вия, Силва и Иниеста.

Все пак футболистите на Испания получиха право да изпълнят дузпа, след като в 44-та минута Уитъкър наруши правилата в наказателното поле на Шотландия. Наказателният удар бе реализиран от Давид Вия.

Началото на второто полувреме бе повече от обещаващо за Испания, след като в 55-та минута след многоходова атака Касорла пусна към Иниеста, който не сбърка и удвои преднината на своя отбор.

Шотландия обаче успя бързо да се върне в мача, след като в 58-та минута Милър пусна пас към Нейсмит, който бе точен за 1:2.

В 66-та минута Пике си отбеляза нелеп автогол и Шотландия изравни резултата 2:2.

Испания стигна до победния гол в мача в 79-та минута, когато Капдевила центрира в наказателното поле на Шотландия, където Йоренте се възползва от грешка на МакГрегър и вкара за 2:3.

Шотландия завърши мача с човек по-малко, след като Уитъкър получи втори жълт картон в 89-та минута.